3. listopadu 2012

140km z Plzně na Karlštejn

Zima už začala vystrkovat růžky a potrestala několik nepřipravených řidičů pomačkanými plechy jejich plechových ořů.

O to napínavější je potom vyčkávání pravověrného koloběžkáře, jestli mu umožní ještě letos protočit kola své koloběžky.
Dočkali jsme se a dopadlo to myslím na jedničku. Předpověď na první listopadový víkend slibovala oteplení, a tak jsme se se Zdeňkem Benešem domluvili na pořádný štrece a to hned v sobotu, kdy má sice poprchávat, ale má být tepleji než v neděli. Pojedeme na Křivoklát, nebo na Karlštejn?

Pěkného dne je třeba využít a tak jsme naplánovali s prvním světlem.


Takhle to vypadalo nad Plzní ráno v 7:00.

Ráno ještě Zdeňek prověřoval předpověď počasí. „ Ve dvě má začít pršet“ tak snad to na Křivoklát stihnem a v nejhorším se uklidíme do vlaku.

Trasu jsme vybrali po levém břehu Berounky MAPA


Oba víme, že je tam prostě nádherná příroda a je na co se koukat. Na krajinu oblečenou do podzimních barev.Něco málo historie, jako třeba tenhle zámek v Kaceřově.Nebo trnkami obsypané keře. My se za ně ale schovávat nemuseli a hltali každý okamžik našeho putování plnými doušky.Tam...


...(ukazuje Zdeněk) na břehu Berounky a na hranici chráněné krajinné oblasti, vzniká záhadná stavba s věžičkami, jako v Kremlu, o které se ví jen velmi málo.

Snad jen to, že kvůli ní je v místě stavby postavena i betonárka, několik jeřábů a celé to má rozpočet asi 2 miliardy korun. Bylo to v televizi, ale ani tam těch informací nebylo víc.


Dopoledne nám s dvěma malými občerstvovačkami u(kolo)běhlo jako nic. Po stopách Oty Pavla jsme dorazili kolem Rozvědčíka, branovského přívozu a Čertovy skály

až ke Křivoklátu ve 12:30.Restauraci u Jelena hned pod hradem, kde vám nabídnou i jelení guláš můžeme s klidný srdcem doporučit. Bohužel, měli jsme takový hlad, že jsme si na fotečku ani jeden nevzpoměli a cvakli se až s plnými břihy před další cestou.


Snad bude vše jasné, když uvedeme, že to tam vypadalo jako na zámku v Hluboká.

Poseděli jsme tam necelou hodinu a venku na nebi......azuro. A pak věřte matematickým předpovědím. To šedo-bílé tam nakonec zmizelo úplně.

Hurá na Beroun. Je to jen 30km. I když tak „hurá“ to zase nebylo. Břicha plná knedlíků nás tlačila z kopce zpátky dolů. Radši jsme neriskovali ztrátu investic do kalorií a poslušně ten kopec kolem Křivoklátu vytlačili s kolobkami po boku.

O to lépe se nám pak jelo a bylo nám jedno jestli z kopce, nebo do kopce. V Berouně jsme byli coby dup a stačilo najít cyklostezku směrem na Karlštejn. To jsme zvládli, ostatně jako všechno během toho dne, s naprostou elegancí.
No není to nádhera? JE!Hrad Karlštejn se nám schovával mezi kopci a tak jsem koloběželi až do Zadní Třebaně, kde byl náš cíl. Teplá polívka, pivko, Kofola, Jablečný koláč a kafíčko.

Co víc si přát? Jenom to, aby dny co přicházejí nebyly tak krátké. Na cestu zpět do Berouna jsem si už totiž museli svítit a lehce před šestou dojeli na nádraží v Berouně. Osobák na Plzeň v Berouně startoval v Berouně v 18:20. Nastupovali jsme tedy do skoro prázdného vlaku. Místa pro 100 koloběžkářů …. no, nejmíň 100.A teď něco málo faktů:

naše stroje: Kickbike G4 Sport, Kickbike RaceMAx 20

najeto 140km

čas na cestě 11 hodin

čistý čas jízdy 7:47

průměrná rychlost 17,9km/h

spálené kalorie: nepočítaněNádherně prožitý den a příště.....počítáme, že pojedete s námi!

Foto: V.Jun, Z.Beneš

foceno mobilním telefonem

Žádné komentáře:

Okomentovat