9. října 2013

Zlatá koloběžka

Komu byl plzeňský KOLOBĚHran příliš krátký, mohl si prodloužit koloběžkový víkend v Těškově, jen 20 km od Plzně, kde se konal druhý závod pátého kola Rollo ligy. Ani my, reprezentanti týmu Bez pedálů, jsme si nenechali tuhle možnost ujít. Tentokrát to byl "Dlouhý závod" na 30 km. Nádherná trasa vedoucí po 6 km dlouhém okruhu, který muži jeli 5x, ženy o 1 kolo méně. Závodu na 2 kola se mohli zúčastnit i "příchozí".

Krásná ale zákeřná trasa. Hned po startu na nás závodníky čekalo 300 m dlouhé stoupání,...

... krátká rovinka a nádherný, asi 2 km dlouhý sjezd. Trať byla pro běžný provoz za pomoci místních hasičů zcela uzavřená a tak brzdy potřeboval málokdo.

Víte co znamená na okruhu jet 2 km z kopce? Správně.  Dupání do kopce. Na této trati bylo převýšení cca 100 m. To na dvoukilometrové silnici znamená hodně táhlé stoupání, před jehož koncem následoval průjezd do dalšího kola a již zmíněných 300 m stoupání od startovní čáry.

Další sjezd dal možnost ulevit našim plicím, ale určitě neprospěl nohám. V tak dlouhé sjezdu pěkně tuhnou a rozhýbat je pro další jízdu zabere trochu času. Jediné, co vás může uklidnit je že jsme na tom všichni stejně.

30 km není zas tak moc, jenže něco jiného je jet výletním tempem a něco jiného v plném nasazení.

Nejrychlejší jezdec zvládl v tréningu jeden okruh za něco málo přes 13 minut.Snažit se ho překonat by bylo sebevraždou a tak záleží na rozložení sil.

Co naplat, nejlépe se to podařilo Láďovi Provodovi. Ne nadarmo se po vítěztví v tomto závodě stal již po dvanácté vítězem celé Rolloligy.

Ano, už 12 let kraluje v Čechách tomuto sportu. Však už si na něj brousí zuby další :-)

Za tým Bez pedálů například Vojta Hrůza, který vybojoval na KOLOBĚHranu 3. místo.

Náš tým si ale závod střihl v hojném počtu. Startoval také Zdeněk Beneš,...

...Václav Jun, ...

...čerstvá posila Honza Dušek,...

...i naši baroko zástupci,  Zdeněk Černý a Martin Reiser.

Parádní počasí na projížďku se světovými šampiony.

Co by to bylo za závod bez diváků.
Obyvatelé Těškova si nenechali tak atraktivní závod - finále Rollo ligy ujít a celému klání přihlíželi s velkým zájmem.

A co vy? Zkusíte to s námi? Je to jen na vás.