6. ledna 2013

Brdská šedesátka


Na další parádní koloběžkový výlet okolím Plzně jsme se vydali ve třech. Počasí je jak dělaně k rozjímání a tak jsme si  naplánovali trasu z Plzně směrem k brdským lesům. Celkových 60 km jsme si chtěli střihnout před obědem a tak jsme vyráželi v 8:15 z plzeňských Slovan.  

Od prvního odrazu jsme věděli, že to dneska nebude žádná honička. Ne že bychom chtěli být na sebe po vánočním vykrmování hodní, ale tahle vyjížďka chtěla  být  požitkářská.

Zdeněk testuje svojí "Black thing" (úplně nový rám kolobězky Kickbike kterou vyzdobil komponenty ze svojí milované oranžové G4). Pavel zase zatoužil vyzkoušet Racemaxe, kterého mu přinesl Ježíšek.
První kilometry nás vedly přes Starý Plzenec a Šťáhlavy k zámku Kozel, 
a odtud kolem Kornatického potoka do Kornatic... 


a  k nejvyššímu bodu, vesnici Mešno.
Odtud je nádherný výhled do okolní krajiny. Hlava se vám zamotá tak, že nevíte na kterou stranu se vydat dřív. 


My se vydali příjemným sjezdem na Příkosice, kde jsme přes Lučiště a Těnovice nabrali zpáteční směr.

A ty výhledy...


Celá naše trasa vedla po asfaltových cestách bez jakéhokoliv provozu. Až za Nezvěsticemi jsme trochu netrefili silnici a snažili se to dohnat zkratkou. 


I tu naše Kickbejci zvládli s přehledem a za to nás čekalo pivní občerstvení ve Chválenické restauraci. Nevím, čím to je, že po 50 km na koloběžce tak nějak víc chutná. 

Pak už to bylo snadné. Domů, do Plzně, do ........

Mapu i s profilem téhle trasy a spoustu jiných najdete na stránkách Koloběhy.
Pokud se na ni vydáte, najdete spoustu možností, jak si ji podle svých sil prodloužit nebo zkrátit. O překrásné výhledy na panoramata Brd v žádném případě nepřijdete.
Výletním kochacím tempem jsme to zvládli za 5 hodin s průměrnou rychlostí cca 16 km/h.


Honem na oběd!Žádné komentáře:

Okomentovat