29. května 2013

3. závod BEZ PEDÁLŮ - Plzeňská stopovačka

Orientační závod byl již třetím závodem seriálu Bez pedálů a jeho cílem bylo ukázat, jak je koloběžka snadný a krásný dopravní prostředek pro cesty ve městě. Je to také jediný závod, který neměl přesně předepsanou trasu a světe div se, vůbec nikdo nezabloudil.

Závod se konal 25. 5. 2013 v Plzni a předem jsme prozradili několik bodů, které musí závodníci navštívit. V jakém pořadí a po jaké trase nebylo nijak nařízeno. Na startu pak každý obdržel mapu s doporučenou trasou.

21. května 2013

Na Ještěd, na Ještěd, na Ještěd, na Ještěd...

Tohle tady ještě nebylo. U toho musím být. První věty, které mě napadly hned po tom, co mi Pavel Štork z Hodkovic nad Mohelkou oznámil svůj úmysl uspořádat 12-ti hodinový závod na Ještěd.

12. května 2013

Bike Maraton na koloběžce.

V Plzni se 11.5.2013 jel už 10. ročník cyklomaratonu se jménem Škoda bike maraton. Je to závod horských kol se startem a cílem na doudlevecké in-linové dráze. Závodníci si mohou vybrat mezi krátkou (30km) a dlouhou (60km) trasou. Před dvěma lety jsem se na půjčeném kole zúčastnil dlouhé trasy a dojel asi 2 hodiny po vítězovi. Letos jsem se se Zdeňkem Benešem, se kterým na koloběžkách brázdíme západní Čechy, a který už s koloběžkou dvakrát absolvoval Nova Author Cup rozhodl pokořit i tuhle metu.

6. května 2013

2.závod BEZ PEDÁLŮ - Šumavský sjezd

Šumavský sjezd, který byl dalším závodem seriálu BEZ PEDÁLŮ, se konal 4. května 2013 v samotném srdci Šumavy. Na start se postavilo 32 závodníků na koloběžkách a podle nadšení v cíli není pochyb, že si všichni atmosféry závodu dosyta užili. Pojďte se s námi podívat jak celý závod probíhal.